Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Uspešen zadeni mesec 2015
december 26, 2015
21:34
jakob
kotecnik
Member
Members
Forum Posts: 121
sp_UserOfflineSmall Offline

JoW!
No pa se po dooolgem zatišju spet malo oglašam z novicami direkt iz skalnega sveta plezanja. 😀
Začelo se je pred dobrimi 3 mesci in sicer tako kot se ponavadi konča in sicer s poškodbo prstaCry. Po poškodbi sem najprej malo počival, lenaril, delal za fax, lenaril in potem po kakšnih 2 tednih spet probal plezati. Bilo je slabše kot pred pavzo!!! Za trenutek sem že pomislil, da je zdej to to od plezanja, da bom prodal plezalno opremo in postal rekreativni sinhroni plavalec. Ampak pred tem, pa še probam nekaj novega - posvetoval se bom z zdravnikom :D.
Od odličnega zdravnika Martina Zorka, ki sem ga slučajno zmotil med treningom na Parmovi sem tako dobil zanimiv nasvet in sicer: ''Tejpaj in plezaj na izi, ker samo z počitkom (za ta tip poškodbe) ne bo nič bolje. Pa čim več plezaj v skali''. In tako sem začel čuden trening režim in sicer 2x na teden (vikend) skala, 1x plastika (izi) in bil sem neverjetno spočit. Ker nisem plezal veliko, sem vse kar sem šel plezat zarinil ''na polno'' in kr naenkrat sem iz poškodbe prišel v še kr dobro formo. Kmalu sem se počutil dovolj močnega tudi za zame težke smeri in presenečen ugotovil da mi sploh ne gre tako slabo.
V zadnjem mesecu mi je tako uspelo splezati Fantastic voyage (8a), Tretje tisočletje (8a), Triad (hard 8a), Urbanova (8a), Popaj (8a+), Blood shugar sex magic (8a+), Caffe expresso(8a+).
Zraven pa mi je ta teden uspelo preplezati še dve linije, ki sem jih res hotel splezati že od kar sem jih prvič videl.
Prva je Pikova dama (8b), ki poteka po čisti sredini Miške najbolj zunana pa je po zadnji platki tik pod vrhov, v kateri lahko (in jaz tudi 3x sem :D) padeš na zadnjem gibu na šalco zraven štanta.
Druga pa je zloglasna klasika in meni najlepša linija v Sloveniji Umazana igra (8b+).

Zdaj pa na 7 dnevni izlet v Kompanj, upam da bo fajn! Laugh lp!

Peace!

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94

Miha: 62