Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
RODELLAR
avgust 18, 2015
12:42
jakob
kotecnik
Member
Members
Forum Posts: 121
sp_UserOfflineSmall Offline

JoW!

Že dve leti je minilo od moje tri tedenske odprave v Magic Wood torej od zadnjega res dolgega plezalnega izleta. Ker se že zadnjih 5 let vsako poletje odpravljam plezat v Španijo smo se tako s Pisano ekipo odpravili na 21 dnevne počitnice v Rodellar. sf cool Forum

Nabralo se nas je kar 9 oziroma 10, ker je zravn šel še pes Pablo. Naš avto oz. kombi OZ. vesolska ladja je bil oGromen kombi z še bolj ogromnim prtljažnikom. Ker smo v Sloveniji kupili gajbo piva smo se vozili dobrih 24 ur (šteti je treba vse postanke za lulatsf smile Forum). Ostavili smo se tudi v Nici, ki je uradno najbolj mastna plaža na kateri sem kdaj bil. sf laugh Forum

Ko smo prišli v Rodellar je najprej bil šok SMS našega Predsednika Markota in sicer da ima PKRS novo članico EMO!!!SmileSmileSmile ČESTITKE!!

drug šok je bil kako na izi je življenje v Španiji. Ljudje so v večini prijazni, nikamor se ne mudi, nič kaj ni za naredit… v glavnem zelo Tranquillo.sf cool Forum  Tretji šok je bil število zabav, prireditev in koncertov (od Reggae do punka do Route 66 – Španski Atomik Harmonik). Četrti  šok pa je bila noro lepa skalnata pokrajina.

** you don't have permission to see this link **

Dan je zgledal nekako takole:

-vstani okoli 12.

-počasi zelo Tranquillo pojej spij veliko kave

-plezanje po najbolj norih smereh kar sem jih kdaj plezal

-kopanje v modro zelenih tolmunčkih tik pod steno

-koncert z hladnim pivom v roki

Plezalne smeri so zelo različne: od platk, kratkih 8 metrskih previsov do 50 metrskih pošastnih smereh po šalcah in kapnikih.sf laugh Forum Najprej te vse tako navije in utrudi, da po vsakem vzponu misliš da boš umrl. Po dveh tednih pa se zgodi nekaj neverjetnega – neha te navijatisf surprised Forum

Enega izmed najpomembnejših trenutkov uspeha je vsekakor doživel Andraž – ko je bil v Amistadu (7c+) že precej navit se je pognal na šalco zraven kompleta. Ko jo je (komaj) zadržal je videl da vpenjanje ne bo opcija, zato se je prijel z drugo roko kompleta. Po nihaju nog in obupanem gledanju k eni in k drugi roki pa je ugotovil, da nemore spustiti ne šalce ne kompleta, da bi vpel. Sledil je trenutek gelijalnosti. Iz samega obupa je nekako z kolenom brcnil štrik in nekako je Andraž tako (vsaj po mojem vedenju) prvi človek, ki je upel komplet z nogo sf smile Forumsf laugh Forumsf smile Forumsf laugh Forumsf smile Forum.

Dnevi so minevali in vsi člani ekipe smo se spopadali z različnimi smermi. Petra si je na smeri Las ventanas del mascun (7b+) poškodovala koleno, ko je pri padcu udarila ob kapnik. Po več dnevnem šepanju se je zopet in zopet neuspešno spopadala s smerjo. Uspelo ji je pred zadnji dan po dramatični borbi čez in seveda tudi po najtežjem delu smeri.sf laugh Forum

Grega je splezal svoj prvi 7a+ in potem še 2sf laugh Forumsf laugh Forum. Anja je šopala sedmice (v enem dnevu je preplezala tudi kar 2!), Jarm je bil učitelj mirnega plezanja in med drugim tudi splezal La Kanabiko (8b, zgledlo pa je ko 6a/a+sf laugh Forum), Štefan je Psa Pablota natreniral: daj šapo, sedi, prostor, mrtu pes in splezal še A Crabito (8a)sf laugh Forum.

Sam sem si zadal cilj da nikoli in pod nobenim pogojem ne grem smeri več kot 2x. Ko sem plezal smeri na pogled mi je implementacija lastnega pravila lepo uspevala vse dokler nisem prvič probal prve težje smeri El salto del Angel 8b+. Po prvem poizkusu sem bil zelo blizu zato sem šel samo še enkrat. In še enkrat. In še zadnjič. In še dvakrat. Ko sem jo končno preplezal v 5. poizkusu sem se odločil da ne grem nič več težjega kot 8a+ Laugh. V drugo mi je uspelo zlesti še 2x 8a in 8a+. Počasi mi je uspelo smeri preplezati tudi v prvem poizkusu: 4x 7c+ (na pogled), 2x 8a (na pogled) 8a/a+ (na look) in tudi osebni rekord, prvi 8a+ na pogled - Mal de AmoresSmileLaugh.

Ravno ko smo se navadili naročiti pivo, kruh in vse druge pomembne stvari po Špansko pa smo morali že nazaj v Slovenijo.

Drugo leto spet!!! (sam res!!!)

lP!!

Peace!

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
4 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115