Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Pod Škalo
april 4, 2017
13:34
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55
sp_UserOfflineSmall Offline

Jou,
prejšnji vikend smo obiskali novo plezališče v bližini Hrastnika. To ni plezališče Pod Skalo, prav tako ne plezališče Pod Štalo, ampak je to plezališče Pod Škalo. Smile

Rekel bi, da je naše vrste destinacija, ker je dostopa manj kot 5 minut. Je pa res, da v našem klubu zaskrbljujoče narašča število alpijev, tako da tudi kratek dostop ni več garant, da bo plezališče zadovoljilo Slatinčana. Confused

V odkrivanju tega čudovitega novega plezališča so se mi pridružili Mirko z mini-Tomažom, Niko in Potiskov Marko, od tega mesta nadalje znan kot ''Lumpič''. Cool

Mini-Tomaž je plezal petke skoraj hitreje, kot je Mirko ''sfolgal varovati'', na koncu je celo malo zaprojektiral v Burdijevi 6a.
Ostali trije smo bolj po našem tempu plezali lažje smeri do 6a-vsaj v začetku. Že tukaj so se pojavili problemi, ker nas je Lumpič intenzivno opozarajal, kadar smo zašli iz začrtane smeri že za 10 cm. Yell

Jaz sem se nato napotil ogreti v Princesko 6b, ki se mi je zdela zelo všečna smer. Niko in Lumpič sta to takoj prepoznala, zato sta se odločila, da smeri ne bosta preplezala in bosta v njej pustila moje komplete. Na ta način sta mi omogočila, da sem še enkrat užival v lepoti te smeri. Lepa gesta in se zanjo zahvaljujem.ConfusedKiss

Splet nesrečnih okoliščin je tudi nanesel, da sem naenkrat nepričakovano znašel v zaprtem projektu v desnem delu stene. Ena lepših smeri, kar sem jih zadnje čase plezal in najverjetneje težka sedmica. K sreči smeri nisem splezal in na ta način se nam je uspelo izogniti diplomatskemu sporu bližnje-vzhodnih razsežnosti z lokalci. Surprised

Še par besed o plezališču: Pod Škalo je plezališče s kratkim dostopom malo pred Hrastnikom-če štartamo iz Rogaške začnemo časovno v njemu plezati zaradi kratkega dostopa podobno hitro kot v Kotečniku. Trenutno ima nekaj nad 30 smeri, plezališče pa ima levi in desni del. Smeri, ki sem jih plezal, so bile zelo simpatične.
V levem delu stene prevladujejo lažje smeri (petke in šestke, vmes kaka sedmica) in ta del stene je bolj ali manj dokončno navrtan. Desno se odpira predel z veličastnim previsom, ki je večinoma še nenavrtan, oziroma so smeri še projekti. Zelo zanimivo bo videti, kako se bo v nadaljnih letih to naprej razvijalo. LaughSurprisedCool

Slike bodo kmalu v galeriji. Sicer ne slike iz tega izleta, ker nismo nič fotografirali, ampak najverjetneje bo nekdo drug objavil slike iz kakšnega drugega obiska plezališč. Wink

Tako da priporočam to plezališče,
Lp

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
5 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94