Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Osp
september 8, 2014
08:54
jakob
kotecnik
Member
Members
Forum Posts: 121
sp_UserOfflineSmall Offline

Hey! poletje se bliža koncu še preden se je prav začelo... Sonca je itak tak malo, da bodo v Slovenskih picarijah začeli prodajati pice ''trije letni časi''Cool, ampak kadar posije, ga pa zato z tolko večjim veseljem izkoristimo.

Ta vikend smo tako z kr precej številno ekipo obiskali Osp, in sicer smo plezali večinoma v pajkovi strehi. To je veličastna jama, v kateri so smeri tudi preko 100m dolge,50 metrov je plezanja po stropu med številnimi kapniki, nato se stena rahlo izravna in se nadaljuje v višave Surprised. Pravi raj za bolderaše!Laugh

V soboto sm se tako ležerno primajali v jamo okoli 2., še rahlo zdelani od koncerta Gramatika, ki je kot eden izmed najbolj poslušanih izvajalcev med plezalci poskrbel za rahlo težke noge in zameglen pogledSmile.   Vseeno mi je uspelo v drugem poizkusu preplezati Baram Baram 8a+. Ker sem se počutil dokaj lenega, sem probal tudi nekaj smeri sightati, da bi se izognil nadaljnim poizkusom Yell in tako mi je uspelo sightati svoj prvi 8a Active discharge.

Naslednji dan smo začeli z plezanjem v sektorju Nad vasjo, kjer je Petra z lahkoto splezala Jonatana Livingstona 7a. Popoldne smo se tako zopet odpravili v pajkovo streho, kjer sem splezal Bitko s stalaktiti (8b). Smer dolga 55 metrov  poteka skoraj v celoti po stropu, pleza se skos po ogromnih kapnikih. V bistvu sm smer ''retro flashal'', kr sem jo probal samo enkrat pred 3 leti (pa še to samo prvih nekaj kompletov), danes pa sem jo splezal v prvoSmile.

** you don't have permission to see this link **

Za konec tripa sta še Izi in Kruder zlezla Working class hero (8b+), smer v kateri si je izi pred kakim letom poškodoval koleno in bil prisiljen počivati 2 meseca Surprised

Vikend je torej bil odličen, če vreme zdrži se še vrnemo kej med tednom.

lp!

Peace!

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94