Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Naval na Kotečnik
maj 3, 2016
11:46
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55
sp_UserOfflineSmall Offline

Jou,

Prvomajske praznike ponavadi preždimo v kakih bolj oddaljenih destinacijah in tudi letos smo imeli na začetku tak namen. Nameravali smo obiskati Paklenico, a bolj kot se je bližal vikend, slabša je bila napoved vremena. Dokončno smo se odpovedali daljšemu izletu, ko nas je v sredo obiskal snežni vihar...Yell

Tak da smo ostali rekli: "Gremo plezat vsaj za en dan nekam drugam."
V soboto je bilo planirano eno od primorskih plezališč, vendar kot navada nanese v našem klubu, se je odločitev obrnila v... Kotečnik.
KlasikaConfused

Za Kotečnik se nas je tokrat zbralo več kot ponavadi. Poleg klasičnih akterjev (Anžeta, Klemna tako zvanega Zdravca, in mene) so bili prisotni še ostali novi /novi stari člani: Tomi, Karmen, ter famozni "Trlično Trio": Pero, Filip in Iva. V Obokih sta nas tudi čakala Jakob in Petra, ki sta prispela iz Lj smeri.

Zaradi taljenja snega je bil Kotečnik dosti moker, tako da nismo mogli plezati popolnoma vsega, kar smo si želeli. (Po drugi strani pa je snežno neurje podrlo večja drevesa v gozdu, ki so padla na potko, tako da smo lahko plezali preko njih.)

Tlično Trio, Tomi in Karmen so se uvajali v plezanje v petkah in štiricah v Luski. Fajn je bilo videti spet Tomeka nazaj v smereh, in upamo, da bo še v prihodnje "lamal smeri v skali"Smile. V malo težjih smereh se je po daljšemu skalnemu postu uvajal tudi Anza.

Največji uspeh je ta dan dosegel naš Klemč, tako zvani Zdravc. Preplezal je namreč svojo prvo 7b-Hanta YoCoolKissLaughSmileSurprisedWink.
Po mojem je vredno omeniti še to, da je "skoraj" zlezel smer Alko Budalko 6c+. To je najbolj "skoraj" zlezena smer od vseh vzponov v klubu: namreč že s štrikom v roki se je dotikal štanta, a ga je na tej točki preveč našutalo za vpenjanje. Bo drugič boljše Klemč, tako zvani Zdravc-ti bom kazal par kondicij na steni po stopih, pa bo. Yell
Njegovemu prizadevanju v zgornji smeri posvečamo naslednjo skladbo:

Ko smo zaključili v Luski, smo si šli ogledati Oboke. Iluzija je bila mokra, tako da se je Jakob malo igral z mega-povezavo Mizo za šest 8c+, Petra pa je študirala Misijo 7c+. Zahvaljujoč njeni beti in Mihatovim kompletom mi jo je kasneje uspelo zlesti. Laugh Zanimiva smer s težjimi gibi v spodnjem delu, ki jim sledi bolj konstanto plezanje v plati do vrha.

Kako se je začela bližati tema smo počasi spakirali in se odpravili proti domu, dan pa zaključili na mesojedcu v Mestinju. Bil je res lep danLaugh.

Lp, Igor

maj 3, 2016
11:59
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55

Še to:
Kljub slabemu vremenu se je v Paklenico odpravil naš Tomaž s svojo družino.
Kakšne vzpone je vse opravil še ne vemo, so mi pa iz redakcije kluba poslali redek posnetek, kjer so ga ujeli med plezanjem. Cool

Naš Tomaž Petek Frišek v skali (rjavi dres):

Lp, Igor

maj 6, 2016
17:42
zdravc
New Member
Members
Forum Posts: 1

Hahaha, hvala za pesem Igi! Yell
Tomaza sem pa zadnjic na trenigu vprasal kak je blo v Pakli in je komentiral, da mu je blo vse prelahko...
Dajte se meni tote duracelke! Cry

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94

Miha: 62