Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Med Švico, Španijo in Slovenijo
marec 21, 2016
11:30
jakob
kotecnik
Member
Members
Forum Posts: 121
sp_UserOfflineSmall Offline

Hehey!

Kje začeti? Od zadnje objave se je v plezalnem smislu zgodilo tako veliko stvari, da mi je kr malo žal da nisem našel časa za sprotno objavljanje. Zato bom začel z najbolj pomembnim dejstvom: s tem prispevkom sem končno dohitel Mičota v rubriki ''Top posters'' (levo spodaj)Cool. Bravo js.

V novem letu sem nadaljeval s staro obliko treninga - brez treninga (torej sem samo plezal v skali). Prednost je, da si zelo spočit, blazno se izboljša psihična pripravljenost, vzdržljivost in predvsem tehnika, po drugi strani pa postaneš res švoh. Ravno zato, ker sem pri plezanju opazil da že res preveč obračam kolena, zatikam vse možne dele telesa in da se za vsak gib 16x prestopim sem se odločil za trening moči v švici.

Tako smo se skupaj s Krudrom in Kejžarjem odpravili v švicarski Valle Bavona. Trip je zaznamovalo predvsem to, da bolj ko je bilo vreme slabo bolj smo bili mi nahajpani in odločeni da bomo splezali ''vse''Laugh. Zanimivo je bilo tudi naše prenočišče, ki je bila zapuščena pastirska uta, v bistvo betonska zgradba vgrajena v ogromen balvan. Ko nas je tako enkrat lokalni prebivalec v še posebej deževni noči vprašal kje spimo in smo mu malo zmedeni pojasnili da '' In the forest'' smo se mu tako zasmilili, da nas je naslednji dan povabil k sebi na kosilo. Doživeli smo daleč najboljšo pogostitev v mojem življenju, prijazen Švicarski gospod Robert in njegova žena Nadja sta nam postregla s dvema vrstama vina, domačim žganjem, tremi vrstami sira, domačimi salamami, kosilom, sladico... po tem sta si vzela čas in nam razkazala dolino, pokazala sta nam tudi slike svojega vikenda na višini 2300 metrov (do katerega se vozita s helihopterjem Yell), in privatno čredo konj. Za češnjo na vrhu tortice, pa smo se skupaj sprehodili do 3 . majhnih kolib, kjer lahko popotniki, planinci in plezalci zastonj spijo. Res noro doživetje, vsaka jima čast Smile. Ko je po treh dnevih že res preveč snežilo, smo se prestavili v Chironico, kjer smo s pomočjo lokalcev našli dovolj previsne linije, da smo jih lahko plezali tudi v dežju.

Po švici sem se vrnil v Slovenijo kjer sem se lotil starih projektov in ugotovil kako pomembno je biti močenLaugh. Ker so gibi lažji te še manj navije, ne rabiš toliko razmišljat, lepše zgledašWink... Stveri so se začele lepo poklaplati in kmalu sem tudi kaj splezal. Ampak res težke stvari pa se mi nikakor niso poklopile in ščasoma je tudi moč pridobljena z balvaniranjem izginila in spet sem začel sopihati, zato sem se odločil, da je čas da se spet začnem dotikati plastike in ravno ko sem hotel začeti trnirati se je prikazala velika priložnost: 10 dnevni izlet v Siurano z zastonj prevozomCoolCoolCool (Juvan je službeno obiskal Barcelono, tako da je prevoz krila služba). Jebeš trening.

Siurana. Najboljša plezarija v mojem življenju. Rodelar je zakon, ampak plezanje po kapnikih postane monotono. Miška je zakon, ampak že malo zlizana. Ceuse je zakon, ampak ena ura dostopa... No ok kotečnik je samo zakon Laugh... Ampak wglavnem Siurana ima najboljšo možno skalo, kjer je največja prednost v tem, da ni nič krušljiva in zelo razčlenjena na mikronivoju. Tako lahko vsak plezalec izbere tako kombinacijo gibov, da ustrezajo njegovi višini, zato se uporabljajo predvsem zelo različni stopi in zato ni zlizano. Plezanje je ZELO tehnično, prevladujejo dooooolge plate, varovane je pa tako, da preveč kompletov ravno ne spuščaš Smile. Sam ambijent je bomba, bivali smo v kampu, od koder lahko opazuješ celo dolino in že zjutraj opaziš v katerem sektorju plezajo prvi plezalci. Na levi strani doline teče modro-zelena reka, na desni lahko opazuješ posebno rdečo skalo (neprimerno za plezanje). Smeri je neskončno, zaradi velikosti plezališče se tudi ne dela prevelika gneča. Izlet je popestril še Pinty, ki si je letos vzel prosto leto od faxa in samo potuje in pleza, potem je tukaj še Maxim, prijatelj iz Izraela, ki se je nemudoma vključil v našo ekipo pa tudi mnogo drugih, ki smo jih spoznali v skupnih prostorih večernega Chilloutanja, Francozi, Švicarji, Urugvajci, Nemci...

Izleta je bilo spet prekmalu konec in že sem spet v Miški in ugotavljam da tudi 40 metrske plate niso ravno najboljši trening moči. Sedaj pa res čas za trening, se že veselim plastike in bojim poškodb.Moral bi si tetovirati na čelo '' Počasi. Počasi. Počasi.Ne pretiravaj pretirano in preveč ter dovolj počivaj.''Laugh LP!!!!

P.S. še nekaj splezanih smeri v novem letu.

Smeri:
- Narika?a 8a
- Naytiri 8a
- White power 8a
- La cara que no miente 8a+
- Cop de cigala 8a+
- Umpa pah 8a+
- Lazuret 8b
- Nočna kronika 8b
- Rocket Max 8b
- Firmament 8b
- Mr. Big Hand 8b+
Bolderji:
- La persistencia de la memoria 8a
-Trigonometry 8a
-Alphane Moon 8a
- Big Kat stand 8a+

Peace!

marec 22, 2016
22:39
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55

Smile
Fajni post, bravo za vse vzpone, ki si jih nacepal.

Iz prebranega se lepo vidi, kam se da priti, če je človek vztrajen...S tem sem najbolj mislil na to, da je nekdo uspel dohiteti Mičota v postih.Laugh

Lepo počasi treniraj, se vidimo na kaki stenci.
Lahko prideš sprobati Markecove volumne (čeprav se tako napisano to najverjetneje narobe sliši).

Ajde

april 4, 2016
14:03
jakob
kotecnik
Member
Members
Forum Posts: 121

Takole in s tem postom sem tudi uradno PREHITEL Mičota v številu objavljenih postov, revolucionarni dan za PKRS, Slovenijo, Evropsko skupnost in tudi druge dele sveta po vsem svetu. Laugh

Najprej morem rečt, da je trening na plasiki kot operativna odstranitev hemeroida. Ni glih ful fajn, je pa res koristno. Wink In res mi je plastika že po 3 tednih treninga vrnila nevrjetno sposobnost delanja gibov na'' grdo'',na moč in ne toliko na noge, kar je ključno za kakšne smeri, pri katerih se ne moreš prebiti čez drugače, kot da pač zategneš gib in grotesko za vse ogrevalne sedmice, v katerih sem sedaj trd in lesen kot ostržek.Cool

Tako mi je v petek uspelo preplezati dolgo smer poimenovanoKmečka malca - Butnskala.
Pred uspešnim vzponom sem v bistvu naredil 2 res dobra poizkusa v Iluziji in za konec za trening naredil še en poizkus v tejle povezavi, pa zgleda da sem šel v smer dovolj neobremenjeno, da je kr šlo :). Gre za malo lažjo 8c, 65 gibov po previsu, ki se na koncu prevesi v platko, vmes so še kr dobre pavze. V bistvu sem smer splezal v drugem poizkusu, ampak ker je smer itak povezava in sem prej splezal že vse dele smeri to res ni relevantno. V resnici sem trenutno bolj sfokusiran na druge projekte, ki so po mojem mnenju veliko boljše linije kot tale, pa vendar sem vesel, da sem se prekobalil preko tegale. 😀

lp!!!

Peace!

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
2 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94