Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Magic Wood 2016
julij 22, 2016
18:31
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55
sp_UserOfflineSmall Offline

Evo eno kratko poročilce,
napisano izpod obmorskih palm:

Na začetku prejšnjega tedna sem bil  na tridnevnem  izletu v švicarskem balvanskem dragulju, Magic Woodu. Bil sem edini iz PKRS-ja, pridružil sem se namreč odpravici iz ljubljanskega PK Stena.

Poletna destinacija, ki smo jo že večkrat obiskali, tudi tokrat ni razočarala-lepe linije na granitnih balvanih je sončno vreme samo še izboljšalo. Zanimivo mi je tudi bilo videti, kako je očiščenih kar nekaj novih linij, ki so na prejšnjih tripih bile še obdane z gostim mahom.

Od preplezanih stvari bi izpostavil naslednje linije:

From darkness to sunshine (high start) 7c: simpatična vzdržljvostna linija v stropu, ki ima ustrezno ime. Začneš v temni jami, plezaš nekaj časa po stropu, pri izhodu iz jame pa te zaslepijo sončni žarki. Cool

Dinos don't Dyno 7b+: slavni skokec v Magicu: iz dobrega krimpa eksplodiraš na malo bolj ostro šalco. Zaradi kože na rokah dobro čim prej zlesti. 🙂

Höhenrausch 7b+: za odtenek višja linija z lepim plezanjem po krimpih.

Chiquita 7a: zadnja smer, ki smo jo plezali na tripu. Zanimiva iz tega vidika, ker ne plezaš v klasičnem smislu-večino gibov moraš narediti z zagozdenimi koleni med dvema ''rajlama''. Mogoče malo boleče, zagotovo pa zelo zabavno.

Poleg tega sem splezal na flash še Blindfisch 7b, par 7a-jev in seveda dosti šestic. Supernova pa mi tudi tokrat ni bila usojena, ko sem jo mislil probat je bila prevelika gužva. 🙁

Lp

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
4 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94

Miha: 62