Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Font...2015
marec 11, 2015
20:53
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55
sp_UserOfflineSmall Offline

Salut!

Evo me nazaj, iz še enega izleta v Fontainebleau. Laugh

Nekje po novem letu sem slišal, da planira ekipa iz  plezalnega kluba Stena v Ljubljani pogledati malo, kak je kaj v Fontu in če se je že kaj posušil od lani (takrat ko sta v Fontu krožila Jax in Mičo, op. avt.). Glede na to, da sem bil novembra tam, so me vprašali, če je res še vse mokro...

** you don't have permission to see this link **

Moram priznati, da me je vprašanje spravilo v manjšo zadrego, saj se nisem mogel točno spomniti, kak je s to zadevo. Problem  mi ni in ni dal miru, zato je edina logična stvar seveda bila, da grem pogledati z njmi na lastne oči. In tak sem se spet znašel v Fontu. Cool

Ajde, zdaj malo bolj resno:

Izlet je trajal 10 dni; gor smo šli v petek, plezali od sobote do sobote, in se potem v nedeljo odpravili nazaj. Odpravo v ta "divji in neobljudeni" del Francije je sestavljalo 8 plezalcev; Štef, Petra, Maj, Rasto, Jure, Klemen, Sašo/ Salemantle in jaz. Nastanjeni smo bili v manjši vasici v bolj južnem delu Fonta, La Madeleine-sur-Loing. Vreme nam je do srede delalo manjše težave, a od tedaj naprej je bilo Sonce brez oblačkov.

Ugotovil sem, da se da plezalne dneve v Fontu zelo lepo izkoristiti, saj sem plezal vsak dan na tripu, torej vseh 8 dni. Plezal sem po vzorcu 2 dni plezanja-1 "prilagojen rest day". Font ima namreč veliko lažjih na not nagnjenih plat, ki se jih da preplezati brez uporabe rok. Ko naj bi imel rest day sem se sprehajal le z brisačko za plezalke in šopal lažje smeri. Zelo zabavno in dobro za treniranje tehnike. Laugh

Ko nisem imel rest daya sem seveda šopal težke bolderje, najtežji od teh so bili Chevalier Errant 7b, Magic Bus 7b, Ridicule 7b (flash), Aerosol 7b+ in Iceberg 7c.

Splezal bi ziher še več težjih stvari, če bi ostal še malo dlje v Fontu, a sem se moral vrniti nazaj, da zajezim epidemijo ošpic v Ljubljani.

To je zaenkrat vse o izletu...

By the potka, Jure je pred kratkim začel voditi stran, namenjeno Font-u:  imenuje se Fontaineblove in se nahaja na spodnji povezavi. Dajte mu kaki like ali 2, lahko rečem da se pjeb res trudi.

Našemu Mixxonu pa čestitam za izpit za avto. Od zdaj naprej ima na cesti nov vzdevek-Mad MixSmile.

marec 12, 2015
19:58
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55

Jou, drugi del:

Beseda ali dve o najbolj zabavnih bolderjih iz tripa

• L'Angle Allain, 6a (ali  5+sf smile Forum), raz,  Cuvier Rempart

Simpatični raz/ plata z velikim zgodovinskim pomenom, saj naj bi bila prva 5+ smer v Fontu-leta 1934 jo je prvi splezal Pierre Allain. Očitno se je večim ljudem zdela težja od tega, ker v vodničkih se zdaj pojavlja ocena 6a sf laugh Forum. Ni tak lahka, kot zgleda na prvi pogled, ker ima zelo male stopeke. Preplezal sem jo pa v kakem 5. poskusu.sf yell Forum

• L'Arête sans l'Arête, 6b plata, Rocher Fin

Ali raz brez raza, če prevedemo. Nahaja se na kamnu z zelo očitnim razom, in če zlezeš to linijo z uporabo roba je ocenjena kot neka 5-ka. Brez roba je ocena višja, je pa linija bolj zanimiva zaradi gibov, ki bolj temeljijo na ravnotežju. Bolder sicer ni zelo znan ali plezan v primerjavi z drugimi, na tej listi, zato tudi nisem mogel najti posnetka za ta balvan. Spodaj je slika lažje variante.

• Duel Dans la Lune, 6c streha, 95.2

Linija, ki poteka na balvanu zelo zanimivega "valovitega" videza pri izhodu iz zgornjega sektorja. Všeč mi je bilo, da je bila zelo tehnična glede na to, da je streha. V slabih 3m te linije si moral pohaklati koleno, desno in levo nogo in se naložiti na desno nogo. Priporočam obisk tega balvana, saj ima še veliko težjih variacij, pa tudi samostojnih linij na sebi.

• Little Karma, 6c mantle, Franchard Isatis

Klasika iz zelo velikega gozdnega sektorja Fr. Isatis. Zelo je podobna slavnemu bolderu iz bližnjega Fr. Cuisinierja-Karma 8a+, samo da je dosti lažja-zato tako ime. Ima bolj dinamičen začetek, ki se konča z izhodom po sloperjih na mantle. Po želji kot tjulenj.

Kljub temu, da sem jo splezal, dobra karma ni trajala dovolj dolgo. Na poti nazaj v SLO se nam je na avtocesti pokvarila  gumasf yell Forum. Mičo očitno prinaša dež, jaz pa tehnične okvare na vozilihsf confused Forum.

• Magic Bus, 7b streha, Buthiers Piscine

Na ta dan, ko smo bili v tem sektorju, je dosti deževalo, zato je ta mala strehica bila praktično edina plezljiva stvar. Dokaj fiksno sledi pravilu v Fontu, da bolj kot neka stvar visi, relativno lažja se zdi ocena balvana. Moral bi jo preplezati na flesh, zlezel pa sem jo potem v drugem poskusu. Streha je nizko nad tlemi, zato moraš paziti, da se ne dotakneš pada spodaj.

• Aerosol, 7b+, Bas Cuvier

Ta bolder sem preplezal zelo nepričakovano. Cel dan sem plezal v bližnjem sektorju-Cuvier Rempart (kjer je btw plezala tudi Mélissa Le Nevé), in ni bilo planirano, da grem pogledati v Bas Cuvier. Ko smo se vračali proti avtom, je že bila tema…nakar vidimo drugi del ekipe s čelkami pod tem balvanom. Iz tega se je razvil konkretni night-session, kjer sem zlezel ta balvan-ne vem pa točno kak mi je to uspelo. Nisem imel najboljše čelke, zato nisem videl ne grife nad sabo, ne stope in še manj crash pad pod sabo. Vem samo, da se mi ni zdela dobra ideja pastisf smile Forum

Pa dobra ideja se mi zdi, da ne kupujem več najcenejše čelke v Hervisusf confused Forum.

• Iceberg, 7c

Najtežja linija tripa. Začelo se je vse skupaj zelo obetavno-na flash poskus sem padel na predzanjem gibu. sf smile Forum

Zgledalo je, da bo to hitro šlo. Probal sem bolder od predzadnjega giba naprej-sicer standing start varianta, ki ima oceno "samo 7a+"…In sem rabo ziher nad 20 poskusov, da sem to komaj nekak naredosf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forumsf yell Forum. Povezat vse to skupaj se mi je zdelo ** you don't have permission to see this link **

Celo smer sem potem probal še kakih petkrat, in v res, res, reeees zadnjem poskusu zlezo.

Lp, več se še zmenimo na Mesojedcusf wink Forum

marec 25, 2015
13:23
Marko
Admin
Forum Posts: 166

The force of gravity is absolutely overrated!

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
4 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94

Miha: 62

bozo: 24