Please consider registering
guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —

— Match —

— Forum Options —

Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Ekspedicija na Koroško11
julij 14, 2015
14:51
Igor
Moderator
Members

Moderators
Forum Posts: 55
sp_UserOfflineSmall Offline

Matvoz

Jou,

Marko me je danes prosil, da že končno napišem poročilo o Maltatalu.
To poletje imam v primerjavi z lanskim malo večjo gužvo in dosti manj inspiracije. Ko se že skoraj spravim pisati o Malti, mi vskoči neka nova stvar, ki me zopet odvrne od tipkovnice in poročilo ostane nenapisano.

Dejansko sem se res spravil napisati nekaj o Malti, pa sem se potem spomnil, da smo ta vikend plezali na Koroškem in se mi je zdelo škoda ne opisati tega obiska v tej seansi.

Stvar je izgledala takole: s pjebi smo se strinjali, da smo okoli Celja že itak vse zlezli. To vsi vemo.
Rabili smo torej neke nove izzive in zato smo se odločili, da probamo obiskati kakšna nova plezališča, ki pa spet niso od nas preveč oddaljena.

Prvi plani so bili zasnovani v petek: ideja je bila, da bi šli malo pogledati balvane v Savinjski dolini-Robanovem kotu, a potem se je tehtnica nekako nagnila v prid smerem in zgodila se je sprememba plana-ciljali smo na Burjakove peči na Koroškem.
Spremembi plana je sledila sprememba spremembe plana, ker sta se javili Ana in Špela. Zanimalo ju je namreč, kak kaj zgleda plezanje drugje kot na Boču in seveda glavna stvar: ali je tudi drugje toliko pajkov v smereh kot v Polžku.
Slatinski ranger Corby je našel idealno plezališče s prevlado lažjih smeri, ki se je nahajalo v bližini Črne na Koroškem-Matvoz; in ne mene ne Klemča ni motila ta izbira.
Žal je potem do večera prišlo do modifikacije zgoraj omenjene spremembe spremembe plana, ker sta Ana in Špela odpovedali svojo udeležbo. Seveda je tudi samoumnevno, da nismo mogli dobiti nikogar drugega, da gremo plezat in smo seveda šli na Koroško v neparnem številu. Klasika.

Tako smo se naslednji dan odpravili proti Matvozu, okoli Črne na Koroškem. Ker so Burjakove peči v bližini, smo si šli prvo na kratko ogledati to plezališče. Zelo impozantna stena, ki jo bomo se ziher obiskali. V bližini, 300 m pod steno, so tudi balvani Tople, ki pa jih nismo nasli. Roko na srce se nismo tudi nekaj ful trudili.

Potem smo koncno sli plezat v Matvoz. Matvoz je majhno lokalno plezališče, v katerem prevladujejo lažje smeri okoli ocene 6a. Veliko je tudi štiric in petic, najtežje smeri pa so 7a. Dejansko dobro plezalisce za vse osebe, ki začenjajo s plezanjem v skali.
Skalo sestavlja zanimiv hrapavi apnenec, ki pa ni oster. V desnem delu je naklon okoli 90 stopinj. V levi strani prevladujejo plate, ki jih je zelo zanimivo plezati- kljub nizkim ocenam marsikatera zahteva inovativne tehnične rešitve. Nekatere plate so nas malo spominjale na Dvigrad (samo da niso bile tako boleče).

Najbolj od vseh se je izkazal Klemč, ki je presenetljivo pokazal, da je rojeni plataš. V drugo je preplezal Krajcar 6a+. Ni tak lahka za 6a+...Res ne.

Evo, en dan pa mogoce res napisem porocilo o Malti.

Forum Timezone: UTC 1

Most Users Ever Online: 34

Currently Online:
3 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

jakob: 121

Mitja: 115

Matevz: 94

Miha: 62

bozo: 24